Aparat kriochirurgiczny Cryo-S Classic

Dwadzieścia lat doświadczenia w produkcji urządzeń kriochirurgicznych skupionych w jednym aparacie. Classic to nowa wersja aparatów znanych na rynku pod marką AK 1, Cryo-S.

Cryo-S Classic to najczęściej wybierany przez ginekologów aparat do kriochirurgii. W zestawie ergonomiczna, mobilna obudowa na butlę N2O lub trzypółkowy wózek.

Aparaty serii Cryo-S Classic wyposażone są w wózek ułatwiający przemieszczanie urządzenia wraz z butlą. Dodatkowo wózek posiada szufladę do przechowywania np. kriosond czy innych rzeczy potrzebnych podczas pracy z aparatem. Opcjonalnie aparat może być wyposażony w mobilną obudowę na butlę.

Zapytaj o ofertę

Uniwersalny

Możliwość stosowania krioaplikatorów o dowolnych kształtach, dla każdej specjalności medycznej; krioaplikatory niestandardowe wykonywane są na życzenie klienta. Z jednego aparatu mogą korzystać lekarze różnych specjalności równocześnie (np. chirurg naczyniowy i ginekolog czy dermatolog i laryngolog)

Efektywny

konstrukcja końcówki krioaplikatora i użyte materiały zapewniają optymalne wykorzystanie właściwości czynnika chłodzącego. Podtlenek azotu kumuluje ponad dwa razy więcej energii niż ciekły azot dlatego 7 kg. gazu wystarcza na 4-5 godzin ciągłej pracy. Podtlenek azotu można przechowywać dowolnie długo bez strat na odparowanie (które występują przy ciekłym azocie).

Wygodny w użyciu

urządzenie jest gotowe do pracy w ciągu kilku sekund. Po naciśnięciu pedału końcówka krioaplikatora osiąga minimalną temperaturę w ciągu kilku sekund. Zwolnienie pedału powoduje powrót do temperatury powyżej 0ºC w 1 do 3 sekund. Czynnik chłodzący (podtlenek azotu) jest powszechnie stosowanym gazem i jako gaz anastezjologiczny jest rozprowadzany przez hurtownie farmaceutycnze lub dostraczane pod adres przez koncerny gazowe. (link do N20). Konstrukcja krioaplikatorów umożliwia ich łatwą dezynfekcję oraz dowolną sterylizację i szybką wymianę podczas zabiegu.

Bezpieczny i ergonomiczny uchwyt z krioaplikatorem

aparat Cryo-S jest urządzeniem nieelektrycznym, sterowanie pracą odbywa się w układzie pneumatycznym. Strefa mrożąca krioaplikatora jest oznaczona przez pokrycie jej 24-karatowym, twardym złotem. Pozostała jego część aż po rękojeść jest ciepła, bezpieczna dla tkanki i umożliwiająca operowanie wewnątrz jam ciała. Aparat jest zgodny z wymaganiami dyrektywy MDD 93/42/EEC i posiada znak CE0044.

Ekonomiczny

niski koszt urządzenia, niski koszt eksploatacji, krótki czas zabiegu decydują o tym, że metoda kriochirurgiczna wykorzystująca podtlenek azotu jest najbardziej ekonomiczną metodą zabiegową z dotychczas stosowanych. Butla o pojemności 10 litrów wystarcza na 3 do 5 godzin ciągłej pracy).

Sondy dermatologiczne oferowane do aparatów: Cryo-S mini, Cryo-S classic, Cryo-S electric. Wszystkie prezentowane sondy są narzędziami wielokrotnego użytku. Można je sterylizować w autoklawie, w sterylizatorze gazowym i plazmowym.

  • aparat nie wymaga zasilania elektrycznego z sieci
  • czynnik chłodniczy: podtlenek azotu lub dwutlenek węgla w stalowych butlach ciśnieniowych
  • ciśnienie robocze: 3.4 - 5.0 MPa
  • ciężar aparatu: 4 kg
  • ciężar aparatu z obudową butli i pełną butlą: około 43 kg
  • wymiary aparatu 300 / 280 / 250 mm
  • wymiary aparatu z obudową butli 1100 / 500 / 250 mm