Kompleksowa rewitalizacja światłem szerokopasmowym na wielu poziomach
Światło jest podstawą medycyny estetycznej. W zależności od rodzaju technologii różny jest charakter światła, jego właściwości i zastosowanie. Najpopularniejsze urządzenia do terapii światłem to lampy LED, systemy IPL i lasery. Lecz w jaki sposób światło sprawia, że jesteśmy w stanie usunąć wszelkie niedoskonałości, a nawet leczyć schorzenia skóry?
Ponieważ znajdują się w niej chromofory, czyli miejsca gromadzenia energii dla poszczególnych długości fali światła. Np. energia fali, dla której chromoforem jest melanina, gromadzi się właśnie w tym barwniku skóry i go przegrzewa. W sytuacji, gdy chromoforem jest hemoglobina, energia powoduje wzrost temperatury wewnątrz naczyń, ich „sklejenie”, a następnie zrośnięcie się skutecznie działając na rumień i rozszerzone naczynka. Dla laserów frakcyjnych, ablacyjnych chromoforem jest woda. Efekt termolizy będzie widoczny już od pierwszego kontaktu światła z naskórkiem, powodując odparowanie lub przegrzanie tkanek, co dalej prowadzi do ich regeneracji i przebudowy skóry. Każdy gabinet medycyny estetycznej chce oferować jak najwięcej usług. Jest to podstawa dobrego zaopiekowania się pacjentami. Niedawno na rynku pojawiła się przełomowa technologia, która wykorzystuje światło w zupełnie nowy sposób. Mowa o Super Veloce 4800.
Jest to nieinwazyjna platforma wykorzystująca zaawansowaną technologię światła szerokopasmowego i smart-filtry do wyselekcjonowania pożądanych długości fal światła, a także dwie lampy ksenonowe, dzięki czemu uzyskano stabilność energetyczną każdego impulsu na poziomie aż 95%. Super Veloce wykorzystuje taki zespół lamp do wytwarzania jednorodnych, szybkich impulsów (20 subimpulsów na sekundę) z wysoką mocą nawet 1080 J w technologii Square Pulse. Kwadratowy kształtu fali pozwala uniknąć profilu fali typu krzywej Gaussa z jej peakami i spadkami energii, przez co zabieg jest bardziej komfortowy dla pacjenta, wykazuje większą skuteczność i generuje mniejsze ryzyko powikłań. Jest to niemożliwe do osiągnięcia przez tradycyjne jednolampowe urządzenia IPL, a generowane parametry i działanie stawiają Veloce na równi z zaawansowanymi systemami laserowymi. To jedna z kluczowych różnic i nie należy mylić żadnej z tych technologii – światło szerokopasmowe stanowi odrębną kategorię. Co jeszcze o tym stanowi?
Super Veloce działa szerokopasmowo w zakresie długości fali światła aż 420-1400 nm. System ten można wykorzystywać całorocznie i jest dedykowany do wszystkich fototypów skóry według Fitzpatricka. Fenomen smart-filtrów zastosowanych w tym urządzeniu polega na innowacyjnym odseparowaniu zakresów światła, które maksymalizują energię w pożądanym pasmie światła i odcinają zbędne długości fali w sposób bliski całkowitemu. System łączy tym samym potencjał zakresu światła widzialnego i bliskiej podczerwieni. Dla pacjentów ta innowacja przekłada się na lepsze efekty zabiegowe podczas tej samej procedury, bez ryzyka przegrzania wierzchnich warstw skóry.
Filtr NT800 to specjalny filtr szerokopasmowy do procedury N-Tight, pozwalający działać światłem w zakresie 800-1400 nm, czyli bliskiej podczerwieni. Światło w tym zakresie wykazuje powinowactwo do wody w tkankach. W trakcie zabiegu pozwala na stopniowe podniesienie temperatury w skórze właściwej do 60-65 stopni Celsjusza, co stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny oraz doprowadza do przebudowy układu włókien białkowych. W trakcie zabiegu pacjent odczuwa przyjemne, relaksujące ciepło. Pierwszy efekt ujędrnienia jest widoczny bezpośrednio po zabiegu i intensyfikuje się aż do dwóch tygodni. Pozostałe smart-filtry
Lek. med. Anna Ciaćma
Lek. med. Anna Ciaćma jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii oraz specjalista medycyny paliatywnej. Od kilku lat kieruje oddziałem anestezjologii i intensywnej terapii oraz blokiem operacyjnym szpitala położniczego w Nowym Sączu.
Ukończyła studia podyplomowe „Medycyna estetyczna i kosmetologia dla lekarzy” w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia oraz Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging oraz Aesthetic Multispecialty Society oraz Complications in Medical Aesthetics Collaborative.
Jest założycielką i właścicielem kliniki medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej Anestetica w Wieliczce pod Krakowem.
Anna Ciaćma posiada szerokie doświadczenie zawodowe. Jest wykładowcą akademickim i certyfikowanym trenerem GAIN by Galderma. Prowadzi szkolenia dla lekarzy z zakresu medycyny estetycznej, działań niepożądanych oraz stanów nagłych. Współpracuje z firmą Euroscalemed, pracując na urządzeniach wysokoenergetycznych tej firmy, prowadzi wykłady i szkolenia dotyczące zastosowania światła szerokopasmowego w medycynie estetycznej. W codziennej pracy stawia na naturalne efekty w połączeniu z wysoką jakością wykonywanych zabiegów. Cechuje ją indywidualne i holistyczne podejście do każdego pacjenta. Pasjonatka zastosowania terapii łączonych, które przynoszą najlepsze oraz najdłużej utrzymujące się efekty.
Prywatnie mama i żona, mieszka razem z sześcioma kotami i dwoma psami, fascynatka jazdy motocyklem i płetwonurkowania.