Sandro Dual » Euroscalemed
Masz pytania? zadzwoń: +48 603 601 800 lub napisz: biuro@es-med.pl  |     
Sandro Dual
Laser hybrydowy do epilacji (Aleksandrytowy 755 nm + Nd:YAG 1064 nm)

Laser hybrydowy Sandro Dual jest jedną z najbardziej zaawansowanych platform laserowych stworzonych przez bioinżynierów renomowanego koreańskiego producenta, firmy Wontech.

To unikalny na skalę światową laser do trwałej i bezbolesnej epilacji laserowej, który znajduje również swoje szerokie zastosowanie w wielu innych problemach medycznych i estetycznych, w tym leczeniu zmian barwnikowych, zmian naczyniowych i odmładzania skóry.

Sandro Dual wykorzystuje dwie długości fali: Aleksandrytową 755nm oraz Neodymowo-yagową 1064nm, które w formule hybrydowej umożliwiają połączenie oraz jednoczesną emisję promieniowania laserowego wnikającego do skóry. Hybrydowe działanie sprawia, że zabiegi są niezwykle skuteczne nie tylko dla włosów ciemnych ale o jasnych, a sama procedura zabiegowa jest bardzo komfortowa dla pacjenta.

Jego niezwykła skuteczność idzie w parze z zachowaniem najbardziej restrykcyjnych norm bezpieczeństwa potwierdzonych certyfikatem FDA.

Sandro Dual to laser, który łączy ze sobą dwie technologie 755nm Aleksandryt i 1064nm Nd:Yag. Konstrukcja lasera jest podzielona w taki sposób, że istnieją w nim dwa oddzielnie funkcjonujące ośrodki czynne. Mimo to, innowacyjność producenta umożliwiła połączenie w trybie hybrydowym długości fal 755nm i 1064 nm.

Aleksandryt 755 nm

+ Usuwanie owłosienia
+ Redukcja zmian pigmentacyjnych (Alex Toning)

Laser aleksandrytowy powszechnie jest uznawany jako złoty standard w laserowym usuwaniu włosów, szczególnie u osób z fototypem I – IV. W przeciwieństwie do laserów diodowych, lasery aleksandrytowe charakteryzują się większą skutecznością oraz niższą bolesnością podczas zabiegu. Długość fali 755 nm cechuje się bardzo wysokim powinowactwem do melaniny, około 25% większą niż w przypadku lasera diodowego. W związku z tym wychwytuje znacznie szybciej barwnik włosa. Jednocześnie długość fali 755 nm jest idealnym rozwiązaniem dla osób o bardzo cienkim i jasnym owłosieniu, posiadającym niewielką zawartość melaniny. Ponadto, dzięki pochłanianiu barwnika, 755 nm jest bardzo skutecznym rozwiązaniem w zabiegach redukcji punktowych bądź obszernych zmian pigmentacyjnych.

Nd:Yag 1064 nm

+ Usuwanie owłosienia
+ Rozjaśnienie skóry
+ Redukcja zmian naczyniowych
+ Odmładzanie (Genesis)

Ta długość fali światła ma względnie niski współczynnik absorpcji melaniny i hemoglobiny, natomiast promieniowanie laserowe ma wysoką przenikalność i jego penetracja jest najgłębsza. W zabiegach epilacji laserowej długość fali 1064 nm jest bezpieczniejsza dla ciemnych fototypów skóry III-VI. Nd:Yag poprzez powinowactwo do hemoglobiny jest powszechnie stosowany w celu zamykania naczyń, szczególnie w okolicach kończyn dolnych. Ta długość fali posiada również absorbcję do wody, która zapewnia wysokie ogrzewanie skóry właściwej, stymulując włókna kolagenu i elastyny. 1064nm sprawdza się również w zabiegach redukcji rozległych zmian pigmentacyjnych.

Hybrid Mode Technology

+ Usuwanie owłosienia

Hybrid Mode Technology to unikalny, zaawansowany system pozwalający na emisję dwóch długości fal światła 755 nm oraz 1064 nm razem z wybranym przez operatora interwałem czasowym. Hybrid ModeTechnology pozwala na wykonywanie jeszcze skuteczniejszych, bardziej bezpiecznych i szybszych procedur z uwzględnieniem zawartości melaniny w skórze, fototypu skóry oraz wskazań do zabiegu. Laser Sandro Dual umożliwia stosowanie naprzemiennie długości fali w konfiguracji 755 nm + 1064 nm lub 1064 nm + 755 nm.

Poznaj zalety urządzenia:

 • Najwyższa skuteczność dzięki Hybrid Mode
 • Zdecydowanie lepsze rezultaty w porównaniu do konwencjonalnych laserów do epilacji
 • Możliwość ustawienia naprzemiennie 755nm + 1064nm lub 1064nm + 755nm
 • Usuwanie włosów ciemnych oraz jasnych
 • Regulacja plamki zabiegowej dostosowana do wskazań i obszarów ciała
 • Duży komfort zabiegów dzięki systemowi chłodzenia Skin Cooling Spray
 • Czujnik temperatury powierzchni skóry
 • Możliwość zastosowania pojedynczych długości fal dla wielu wskazań
Wskazania i zastosowanie:

 • Hybrydowa epilacja laserowa (755nm + 1064nm)
 • Przebarwienia (755nm / 1064nm lub 755nm + 1064nm)
 • Zmiany naczyniowe (1064nm)
 • Rewitalizacja skóry (1064nm)

Sandro Dual to unikalny na skalę światową laser do trwałej i bezbolesnej epilacji laserowej, który znajduje również swoje szerokie zastosowanie w wielu innych problemach medycznych i estetycznych, w tym leczeniu zmian barwnikowych, zmian naczyniowych i odmładzania skóry.

Okiem Eksperta

Laser Sandro Dual wyposażony jest w unikalny system Hybrid Modę Technology, który pozwala na emisję dwóch długości fal światła jednocześnie. Fala lasera aleksandrytowego (755 nm) cechuje się o 25% wyższym powinowactwem do melaniny w porównaniu do lasera diodowego szeroko stosowanego na rynku kosmetycznym. Z kolei zastosowanie lasera neodymowoyagowego (1064 nm) wywołuje uszkodzenie naczyń krwionośnych odpowiadających za odżywianie włosa, co jest idealnym rozwiązaniem przy ciemniejszej skórze. Oznacza to, że nawet przy ciemnej karnacji, czy bardzo jasnych włoskach można tak dopasować ustawienia, aby zabieg był skuteczniejszy i bezpieczniejszy zarazem. Bardzo ważną informacją jest również fakt, ze zabieg epilacji przy użyciu lasera Sandro Dual jest praktycznie bezbolesny.

dr Martyna Gabryjelska-Janiszewska

W oparciu o wielomiesięczną pracę na laserze do depilacji laserowej Sandro Dual chcielibyśmy zarekomendować urządzenie zakupione od firmy Euroscalemed. Wieloletnie doświadczenie z innymi urządzeniami naszych kosmetologów potwierdzają, iż laser Sandro Dual był najlepszym wyborem wśród wielu innych laserów hybrydowych czy diodowych. Z opinii naszych pacjentów korzystających z zabiegów w Natural Skin Clinic, obserwują oni zdecydowanie większą efektywność w porównaniu do zabiegów wykonywanych w innych klinikach. Zaletą zabiegu jest również szybka praca na dużych obszarach, a przede wszystkim regulacja siły chłodzenia, w zależności od natężenia bólu u naszych pacjentów. Polecamy zakup lasera Sandro Dual.

Klaudia Ignatowicz, Natural Skin Clinic

Euroscalemed