Sandro Dual » Euroscalemed
Masz pytania? zadzwoń: +48 603 601 800 lub napisz: biuro@es-med.pl  |     
Sandro Dual
Laser aleksandrytowy 755 nm + Nd:YAG 1064 nm

Hybrydowy długoimpulsowy laser łączący długości fal 755 nm i 1064 nm w jednym impulsie, opracowany z myślą o trwałej i bezbolesnej epilacji laserowej. Sandro Dual jest skuteczny w usuwaniu zarówno ciemnych i grubych włosów, jak również tych jasnych i cienkich.

Ponadto ze względu na charakterystykę źródeł lasera sprawdza się w leczeniu zmian pigmentacyjnych, zabiegach odmładzających i rewitalizujących skórę oraz w przypadku zmian naczyniowych. W Sandro Dual zastosowano skuteczny system chłodzenia kriogenicznego dla poprawy komfortu pacjenta. Skuteczność i bezpieczeństwo działania potwierdzone certyfikacją medyczną CE i FDA.

Sandro Dual umożliwia wykorzystanie lasera aleksandrytowego i neodymowo-yagowego oddzielnie lub obu jednocześnie połączonych w jedną wiązkę dzięki technologii Hybrid Mode (755 nm + 1064 nm lub 1064 nm + 755 nm). Aleksandryt jest powszechnie uznawany za złoty standard w laserowej epilacji, szczególnie u osób z fototypem skóry I-IV. Lasery aleksandrytowe, dzięki wysokiej mocy szczytowej charakteryzują się wyższą skutecznością i niższą bolesnością niż lasery diodowe. Długość fali 755 nm cechuje się bardzo wysokim powinowactwem do melaniny (około 25% większą niż w przypadku lasera diodowego) w związku z czym wychwytuje znacznie szybciej barwnik włosa. Ponadto jest skutecznym rozwiązaniem w redukcji zmian pigmentacyjnych. Z kolei laser Nd:YAG ma względnie niski współczynnik absorpcji melaniny i hemoglobiny, natomiast promieniowanie laserowe wykazuje wysoką przenikalność.

W epilacji laserowej długość fali 1064 nm jest bezpieczniejsza dla ciemnych fototypów skóry III-VI. Poprzez powinowactwo do hemoglobiny jest powszechnie stosowany w celu zamykania naczyń. Stwierdzona absorbcja do wody zapewnia wysokie ogrzewanie skóry właściwej, stymulując produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny w celu odmłodzenia i napięcia skóry. System chłodzenia skóry Skin Cooling Spray zintegrowany z głowicą emituje gaz przed i/lub po oddaniu impulsu dla komfortu pacjenta. Sandro Dual pracuje z częstotliwością nawet 10 Hz, a dostępne adaptery umożliwiają regulację rozmiaru plamki zabiegowej w zakresie od 2 mm do 20 mm.

Poznaj zalety urządzenia:

 • Najwyższa skuteczność dzięki Hybrid Mode
 • Zdecydowanie lepsze rezultaty w porównaniu do konwencjonalnych laserów do epilacji
 • Możliwość ustawienia naprzemiennie 755nm + 1064nm lub 1064nm + 755nm
 • Usuwanie włosów ciemnych oraz jasnych
 • Regulacja plamki zabiegowej dostosowana do wskazań i obszarów ciała
 • Duży komfort zabiegów dzięki systemowi chłodzenia Skin Cooling Spray
 • Czujnik temperatury powierzchni skóry
 • Możliwość zastosowania pojedynczych długości fal dla wielu wskazań
Wskazania i zastosowanie:

 • Hybrydowa epilacja laserowa (755nm + 1064nm)
 • Przebarwienia (755nm / 1064nm lub 755nm + 1064nm)
 • Zmiany naczyniowe (1064nm)
 • Rewitalizacja skóry (1064nm)

Sandro Dual to unikalny na skalę światową laser do trwałej i bezbolesnej epilacji laserowej, który znajduje również swoje szerokie zastosowanie w wielu innych problemach medycznych i estetycznych, w tym leczeniu zmian barwnikowych, zmian naczyniowych i odmładzania skóry.

Okiem Eksperta

Laser Sandro Dual wyposażony jest w unikalny system Hybrid Modę Technology, który pozwala na emisję dwóch długości fal światła jednocześnie. Fala lasera aleksandrytowego (755 nm) cechuje się o 25% wyższym powinowactwem do melaniny w porównaniu do lasera diodowego szeroko stosowanego na rynku kosmetycznym. Z kolei zastosowanie lasera neodymowoyagowego (1064 nm) wywołuje uszkodzenie naczyń krwionośnych odpowiadających za odżywianie włosa, co jest idealnym rozwiązaniem przy ciemniejszej skórze. Oznacza to, że nawet przy ciemnej karnacji, czy bardzo jasnych włoskach można tak dopasować ustawienia, aby zabieg był skuteczniejszy i bezpieczniejszy zarazem. Bardzo ważną informacją jest również fakt, ze zabieg epilacji przy użyciu lasera Sandro Dual jest praktycznie bezbolesny.

dr Martyna Gabryjelska-Janiszewska

W oparciu o wielomiesięczną pracę na laserze do depilacji laserowej Sandro Dual chcielibyśmy zarekomendować urządzenie zakupione od firmy Euroscalemed. Wieloletnie doświadczenie z innymi urządzeniami naszych kosmetologów potwierdzają, iż laser Sandro Dual był najlepszym wyborem wśród wielu innych laserów hybrydowych czy diodowych. Z opinii naszych pacjentów korzystających z zabiegów w Natural Skin Clinic, obserwują oni zdecydowanie większą efektywność w porównaniu do zabiegów wykonywanych w innych klinikach. Zaletą zabiegu jest również szybka praca na dużych obszarach, a przede wszystkim regulacja siły chłodzenia, w zależności od natężenia bólu u naszych pacjentów. Polecamy zakup lasera Sandro Dual.

Klaudia Ignatowicz, Natural Skin Clinic

Euroscalemed