Intensywne podwójne światło pulsacyjne Super Veloce na aktywny trądzik, blizny potrądzikowe i lifting skóry » Euroscalemed
Masz pytania? zadzwoń: +48 603 601 800 lub napisz: biuro@es-med.pl  |     
Euroscalemed
Blog

Warto
przeczytać


Intensywne podwójne światło pulsacyjne Super Veloce na aktywny trądzik, blizny potrądzikowe i lifting skóry


Dr n. med. Elżbieta Zielińska wyjaśnia, dlaczego urządzenie SUPER VELOCE sprawdziło się w leczeniu aktywnego trądziku, blizn potrądzikowych i liftingu skóry.

SUPER VELOCE zastosowano do leczenia 9 pacjentów, zajmując się aktywnym trądzikiem, bliznami potrądzikowymi i utratą jędrności skóry poprzez zastosowanie intensywnego podwójnego światła pulsacyjnego. Każdy pacjent otrzymał leczenie w wyznaczonym obszarze, przy czym pierwszy zabieg był taki sam dla wszystkich pacjentów. Podczas testów ściśle monitorowano i obserwowano reakcje skórne pacjentów, czas rekonwalescencji i efekty leczenia.

SUPER VELOCE wykorzystuje technologię Square Pulse, wytwarzając szybkie impulsy przez podwójną lampę, emitując do 320 jednorodnych impulsów w sposób ciągły przez maksymalnie 16 sekund. Technologia ta pozwala na leczenie różnych wskazań.

LECZENIE

Do leczenia trądziku i napinania skóry podczas badań był głównie wykorzystywany filtr NT-800, który podgrzewa włókna kolagenowe za pomocą wysokiej energii światła, co prowadzi do ich napięcia i poprawy tekstury skóry. Technologia ta stymuluje również syntezę białek w macierzy zewnątrzkomórkowej przez fibroblasty skórne, częściowo przywracając utraconą objętość skóry z powodu starzenia.

W badaniu u pacjentów z aktywnym trądzikiem zastosowano światło pulsacyjne o parametrach 120 IU z filtrem 420-5J i 100 ms, niszczące naczynia krwionośne zaopatrujące gruczoły łojowe, zmniejszające wydzielanie sebum i niszczące bakterie Propionibacterium acnes. Zabieg stymulował również powstawanie wolnych rodników tlenowych.

Pacjenci, którzy zmagali się ze stanami zapalnymi, bliznami potrądzikowymi i nierówną strukturą skóry byli leczeni przy użyciu filtra NT-800, stosując ponad 50 000 J na twarz i podbródek przy parametry leczenia 120 IU i filtrem 420 – 5J i 100 ms. Po zabiegach nastąpiło wyraźne pogrubienie, napięcie i lifting skóry, a także zanikały zmiany związane z trądzikiem. Pacjenci, którzy doświadczali regularnie występujących aktywnych zmian zgłaszali pozytywne rezultaty. Skóra wyciszyła się po zabiegach.

Obserwowano również pacjentów z nadmiaru tkanki tłuszczowej na twarzy. Zabiegi przeprowadzono przy użyciu filtra NT-800, dostarczając ponad 40 000 J w okolice twarzy i podbródka, znacznie zagęszczając skórę i poprawiając jej koloryt, jednocześnie zapewniając odświeżony i promienny wygląd.

Po trzech sesjach z SUPER VELOCE wszyscy pacjenci wykazali znaczną poprawę, przy czym najlepsze wyniki zaobserwowano u pacjentów z problemami trądzikowymi. Zabieg jest nieinwazyjny i wymaga minimalnego czasu rekonwalescencji. Pacjenci odczuwali jedynie przyjemne ciepło na skórze i nie zaobserwowano żadnych skutków ubocznych.

PODSUMOWANIE

Ogólnie rzecz ujmując, technologia SUPER VELOCE ma znaczący wpływ na gęstość skóry, dzięki czemu jest wygodną i przyjemną opcją dla pacjentów pragnących zredukować aktywny trądzik, blizny potrądzikowe i utratę jędrności skóry. Technologia zapewnia również zauważalne rezultaty u pacjentów z problemem nadmiaru tkanki tłuszczowej, tymczasowo zapewniając napięcie i zapobiegając zauważalnemu zwiotczeniu.

ELŻBIETA ZIELIŃSKA, dr n. med., Klinika Medycyny Estetycznej Zielińska, Ostrołęka, Polska
NATALIA JEROMINEK, mgr pielęgniarstwa

Pobierz artykuł w PDF

Euroscalemed