Technologia w gabinetach medycyny estetycznej » Euroscalemed
Masz pytania? zadzwoń: +48 603 601 800 lub napisz: biuro@es-med.pl  |     
Euroscalemed
Blog

Warto
przeczytać


Technologia w gabinetach medycyny estetycznej


Nie jest tajemnicą, że ostatnie lata to prawdziwy rozkwit medycyny estetycznej. Jej ciągły rozwój sprawia, że jest ona coraz bardziej dostępnym i wygodnym sposobem dbania o zdrowie Pacjentów – zarówno fizyczne, jak i psychicznie. W końcu piękny wygląd i często idące z nim w parze pozbycie się kompleksów przekładają się na doskonałe samopoczucie, a perspektywa uniknięcia przy tym inwazyjnych procedur medycznych, czy wręcz wizyty u chirurga plastycznego wzmaga popularność zabiegów medycyny estetycznej. W parze z jej rozwojem idą także innowacje technologiczne, czego wyrazem są proponowane w gabinetach zabiegi bazujące na nowoczesnych urządzeniach.

Tradycja i innowacje w medycynie estetycznej

Gama zabiegów, które specjaliści oferują w swoich gabinetach, stale się poszerza. Obok tradycyjnych, od lat stanowiących najpierw podstawy, później trzon medycyny estetycznej, pojawiły się ich odpowiedniki bazujące na nowych technologiach, dające przy tym bardziej naturalne efekty. Botoks, kwas hialuronowy czy mezoterapia to zabiegi i środki, które w dziale medycyny estetycznej mają pewną, dobrze ugruntowana pozycję. Cieszą się one dużą popularnością ze strony Pacjentów, co nie dziwi – są bezpieczne i skuteczne, a przy tym nieinwazyjne. Rozwój technologii wykorzystywanych w medycynie estetycznej sprawia, że mogą one stanowić podstawę terapii lub uzupełnienie innych metod. Ich miejsce coraz częściej zajmują zabiegi bazujące m.in. na użyciu lasera, pobudzając naturalne procesy regeneracji i zapewniając równie naturalny efekt po zabiegu.

Technologia w służbie medycynie estetycznej

Rozwój technologii pozwolił na stworzenie szerokiej gamy zabiegów medycyny estetycznej, których podstawą są nowoczesne urządzenia. Ich zróżnicowanie pozwala na idealne dopasowanie efektów do poziomu inwazyjności i oczekiwań Pacjentów.

Na styku innowacji technologicznych i niskiej inwazyjności zabiegów wykonywanych z ich pomocą powstała gama urządzań dających doskonałe efekty, a równocześnie niestanowiących problemu nawet dla bardziej wrażliwych Pacjentów. Pozwalają one na działanie kompleksowe, zwalczając niedoskonałość o różnym charakterze. Nieinwazyjne zabiegi wykorzystujące nowoczesne urządzenia mogą stanowić remedium na zmiany naczyniowe czy pigmentacyjne pojawiające się na skórze Pacjentów. Odpowiedzią na te potrzeby ze świata hi-tech jest, np. radiofrekwencja mikroigłowa. Co więcej jest ona znacznie wszechstronniejsza, gdyż pozwala między innymi na wykonanie zabiegów zwalczających trądzik, podcinania i redukcji blizn, rozstępów, leczenia nadpotliwości, a także odmładzania i napięcia skóry. Czy to zbyt piękne, aby było prawdziwe? Absolutnie nie! To zwyczajnie zasługa postępu i jego tempa, że obecnie oferowane urządzenia są tak uniwersalne, a co jeszcze ważniejsze, nie odbywa się to kosztem skuteczności. Są to wymierne korzyści dla gabinetów, natomiast Pacjenci kierują swoją uwagę na zabiegi komfortowe, skuteczne i szybkie – zwyczajnie przemawia do nich naturalność uzyskiwanego efektu, natychmiastowa jego widoczność i trwałość. W końcu technologia dla dermatologii estetycznej polega na stymulacji naturalnych procesów regeneracji tkanek i ich odbudowy – samo to jest najcenniejszą korzyścią dla zainteresowanych zabiegami, a skoro takie są ich oczekiwania, to gabinetom nie pozostaje nic innego jak je spełniać.

Nie tylko niedoskonałości i odmładzanie

Modelowanie sylwetki, odmładzanie, walka z niedoskonałościami pojawiającymi się na skórze to wyzwania, z którymi radzą sobie zabiegi nieinwazyjne. Czasem jednak warto sięgnąć po rozwiązania bardziej inwazyjne, jak te bazujące na urządzeniach wykorzystujących np. lasery.

Zabieg tego typu mogą nie tylko pozytywnie wpłynąć na wygląd Pacjentów, rozwiązać ich problemy związane z wywołującymi kompleksy niedoskonałościami, ale przede wszystkim znacznie poprawić komfort życia! Oznacza to, że mogą okazać się jednym z najskuteczniejszych rozwiązań nie tylko wcześniej omówionych problemów, ale również tych natury ginekologicznej – laseroterapię wykorzystać można, np. w przywracaniu elastyczność pochwy Pacjentek po porodzie.

Ciągły rozwój technologii z zakresu medycyny estetycznej to nie tylko innowacyjne urządzenia, które pozwalają na kompleksowe podejście do wyzwań stawianych specjalistom przez Pacjentów, ale też idąca za nimi wielozadaniowość, skuteczność, bezpieczeństwo oraz łatwość obsługi. Takie zabiegi pozwalają na wszechstronne podejście do kwestii poprawy wyglądu, a przez to i samopoczucia Pacjentów. Ponadto sama technologia i tempo wprowadzanych udoskonaleń są niedoścignione pod kątem ograniczania dyskomfortu, negatywnych skutków i okresu rekonwalescencji. Nowoczesne urządzenia są prawdziwą inwestycją – nie tylko w jakość oferowanych usług, ich kompleksowość, ale także w rozwój biznesu i reklamę, która zwróci się szybciej niż może się początkowo wydawać.

Euroscalemed