Trendy w medycynie estetycznej na 2021 » Euroscalemed
Masz pytania? zadzwoń: +48 603 601 800 lub napisz: biuro@es-med.pl  |     
Euroscalemed
Blog

Warto
przeczytać


Trendy w medycynie estetycznej na 2021


Medycyna, w tym również medycyna estetyczna, nieustannie i dynamicznie posuwa się do przodu. Najnowsze technologie, odkrycia i badania pozwalają na wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, które mają na celu nie tylko polepszanie jakości życia, ale również wyglądu i samopoczucia Pacjentów. W medycynie estetycznej – podobnie jak w modzie – możemy zaobserwować zmieniające się trendy. Co będzie królować w nadchodzącym roku?

Czego można się spodziewać?

Z dobrodziejstwa medycyny estetycznej korzysta coraz więcej osób. Wśród zainteresowanych zabiegami pojawia się nie tylko mnóstwo kobiet, ale również i mężczyzn. Panowie śmielej niż jeszcze jakiś czas temu przekraczają progi klinik i przekonują się, że poprawa wyglądu i walka z kompleksami estetycznymi nie są powodem do wstydu.

Od lat obserwujemy zmiany trendów i potrzeb Pacjentów. Dawniej priorytetem była widoczna zmiana w wyglądzie. Pacjenci chcieli, by inni mogli zauważyć gołym okiem, że w ich wyglądzie zaszły jakieś zmiany. Dzisiaj o wiele bardziej pożądany jest naturalny efekt – chcą wyglądać pięknie i młodo, ale niekoniecznie chwalić się regularnymi wizytami w gabinetach medycyny estetycznej. Mocno osadzona w trendach jest prewencja – Pacjenci chcą jak najdłużej zachować młodość, cieszyć się piękną i jędrną skórą oraz brakiem zmarszczek. Jednocześnie zabieg nie powinien w żaden sposób ograniczać ich codziennego funkcjonowania, co przekłada się na rosnące zainteresowanie metodami nieinwazyjnymi lub z użyciem nowatorskich rozwiązań technologicznych.

Same technologie nieinwazyjne zdają się przyciągać osoby dotychczas niezainteresowane zabiegami estetycznymi lub mające błędne przekonanie o naturze np. zabiegów laserem. Jak wiadomo, ich pojawienie się w gabinetach było prawdziwą rewolucją – laseroterapia daje przecież ogromne możliwości, a spektrum jej działania jest niemalże nieograniczone. Zapowiada się, że w nadchodzącym roku jeszcze bardziej niż dotychczas zabiegi z użyciem sprzętów medycznych odmienią oblicze medycyny estetycznej, a technologie oraz marki z wypracowaną renomą staną się głównym motorem napędowym zainteresowania ofertą kliniki, w przeciwieństwie do bardziej tradycyjnych metod, np. mezoterapii, nici liftingujących czy botoksu. Jakich zatem pytań i potrzeb ze strony Pacjentów można się spodziewać w nadchodzących miesiącach?

Co nowego w laseroterapii

Jak już zostało wspomniane – mają oni dziś nieco inne potrzeby niż kilkanaście lat temu. Nie oznacza to jednak, że od zabiegów przestali oczekiwać spektakularnych efektów! Chcą jednak, by procedury były jak najmniej agresywne – wypełniacze i skalpel są passé.

Jednymi z najczęstszych kompleksów i problemów, z jakimi do gabinetów zgłaszają się Pacjenci, są zmarszczki oraz utrata jędrności i gęstości skóry. Przy tych problemach laseroterapia sprawdza się doskonale. Poprawa jest znacząca, a zabieg dorównuje tempu ich życia – nie mają czasu na przestoje, dlatego krótki okres rekonwalescencji (o ile w ogóle wiąże się z zabiegiem) jest kluczowy. Tutaj na tle pozostałych laserów wyróżnia się Lavieen – źródłem jego mocy jest tul, natomiast samo urządzenie jest wyjątkowe, bo pracuje w 3 trybach: ablacyjnym, nieablacyjnym lub subablacyjnym. Ostatni z nich jest złotym środkiem – możemy działać skutecznie i delikatnie zarazem. Ponadto urządzenie jest bardzo wszechstronne oddziałując na tkankę na jej różnych głębokościach, sprawdza się w szerokim zakresie wskazań – od zabiegów odmładzających po leczenie przebarwień, blizn i rozstępów. A to wszystko w ramach jednego zabiegu!

Interesujący jest również laser hybrydowy, jak np. Sandro Dual, którego cechą szczególną jest emisja podwójnej wiązki lasera w pojedynczym impulsie. Oznacza to jeszcze efektywniejsze przeprowadzanie zabiegów, gdyż jednoczesne stosowanie dwóch długości fal przynosi lepsze rezultaty zapewniając wyższy komfort i bezpieczeństwo Pacjenta – uzyskujemy zatem lepszy efekt unikając nadmiernych parametrów. Co ważne skuteczność zabiegów jest równie wysoka bez względu na fototyp skóry, a epilacja włosów jasnych i ciemnych wchodzi na zupełnie nowy poziom. Producent zadbał, aby sprzęt był gotowy na wyzwania dzisiejsze i przyszłe – oferuje nie tylko wyjątkową cechę wyróżniającą, ale jest przede wszystkim wszechstronny. I to właśnie takich rozwiązań powinny poszukiwać gabinety medycyny estetycznej, aby nie tylko skutecznie pokrywać, ale nawet wyprzedzać potrzeby Pacjentów.

Same przypadki z jakimi mogą się oni zgłosić są kompleksowe i wymagają równie kompleksowego rozwiązania. Takim jest bez wątpienia PicoLO – to laser pikosekundowy najnowszej generacji, który z łatwością rozwiązuje problem zmian pigmentacyjnych i blizn. Rewelacyjnie sprawdza się również przy usuwaniu tatuaży. Wielu Pacjentów wychodzi z gabinetów z ulgą ciesząc się, że mogli uwolnić się od szpecących śladów i tatuaży właśnie. Urządzenie o takich możliwościach jest świetną inwestycją, ponieważ klinika może znacząco poszerzyć ofertę zabiegów dzięki pojedynczemu zakupowi i zapewnić sobie stały dopływ Pacjentów – szczególnie gdy zabieg jest komfortowy, a okres rekonwalescencji minimalny lub żaden! I to właśnie czas rekonwalescencji jest kluczowym trendem w zabiegach medycyny estetycznej. Dzisiaj Pacjenci nie mogą sobie pozwolić na żaden przestój w życiu, zarówno jeśli chodzi o sam czas potrzebny do pełnej regeneracji, czas trwania zabiegu i ilość sesji.

Dostrzeganie nowych okazji

Technologie nieinwazyjne są pożądane nie tylko w kategorii odmładzania twarzy, ale również zabiegów na ciele – odpowiednia dieta i regularne ćwiczenia to często za mało, by Pacjenci mogli cieszyć się zadowalającą sylwetką. Szczególnie po Świętach będziemy od nich słyszeć huczne postanowienia o przejściu na dietę, zabraniu się za ćwiczenia, przejściu na zdrowy styl życia itp. Z reguły wiemy co z takimi postanowieniami się dzieje. Tyle że postanowień tych można z łatwością dotrzymać z pomocą metod nieinwazyjnych – to szansa dla branży medycyny estetycznej, aby zainteresować swoimi usługami nowych klientów! Zwłaszcza że w wyniku obecnej sytuacji dostęp do siłowni i ośrodków fitness jest niemożliwy, a ćwiczenia w domu są często niewystarczające.

Jedną z metod jest kriolipoliza. Efekt jest tym bardziej naturalny, że zmiana uwidacznia się z biegiem czasu, gdy dochodzi do rozpadu i zaniku komórek tłuszczowych. Kriolipoliza sprawdzi się zarówno w przypadku zabiegów na twarz, jak i ciało. Komplet głowic w różnych rozmiarach w urządzeniu Coolshaping pozwoli swobodnie wykonać zabieg w każdym miejscu z maksymalną skutecznością.

Znajomi naszych Pacjentów będą musieli uznać ich wyższość w wyścigu na redukcję kilogramów, chyba że sami skorzystają np. z zabiegu CM Slim – wtedy walka będzie wyrównana. To elektromagnetyczny stymulator mięśni, który jest jednym z najskuteczniejszych rozwiązań pozwalających nie tylko redukować tkankę tłuszczową, ale również budować masę mięśniową. Proces wzmacniania mięśni, choć znacznie głębszy i intensywniejszy od zwykłych ćwiczeń, opiera się na naturalnym mechanizmie. Pacjent po zabiegu CM Slim może powiedzieć, że wykonał niemal 20 000 brzuszków i teoretycznie nie można zarzucić mu kłamstwa – zabieg tym sprzętem jest właśnie ekwiwalentem takiego wysiłku mięśni!

Okazuje się zatem, że gabinety medycyny estetycznej mogą spodziewać się napływu zainteresowanych nie tylko zważywszy na same trendy, ale również pozostałe czynniki, które warto bacznie obserwować i poszukiwać wątków przyczynowo-skutkowych. Luki w rynku powstawały już wcześniej i nic temu nie zapobiegnie. Kluczowe jest, aby umieć je wykorzystać w jak najlepszy sposób w odpowiednim czasie, aby z pozornie lub faktycznie niekorzystnej sytuacji czerpać wymierne korzyści.

Euroscalemed