Pento » Euroscalemed
Masz pytania? zadzwoń: +48 603 601 800 lub napisz: biuro@es-med.pl  |     
Pento
Laser aleksandrytowy 755 nm + Nd:YAG 1064 nm

Laser klasy premium łączący dwie technologie w jednej platformie, opracowany z myślą o trwałej i bezbolesnej epilacji laserowej. Ze względu na charakterystykę źródeł lasera sprawdza się w leczeniu zmian pigmentacyjnych, zabiegach odmładzających i rewitalizujących skórę oraz w przypadku zmian naczyniowych.

Pento wyróżnia się krótkim torem optycznym, zbudowanym z wysokiej jakości komponentów, co zapewnia najwyższą jakość wiązki i wyjątkową trwałość konstrukcji. Ponadto system jest gotowy do działania w krótkim czasie i kalibruje się automatycznie przy każdym użyciu, co gwarantuje stabilność parametrów pracy podczas zabiegów. Skuteczność i bezpieczeństwo działania potwierdzone certyfikacją medyczną CE i FDA.

Kryształ aleksandrytowy jest głównym elementem lasera, a jego wielkość decyduje o jakości energii – w Pento zastosowano pręt o wadze aż 31 gramów, co jest jedną z wiodących wartości na rynku w porównywalnych systemach. Rezultatem unikalnej konstrukcji Pento jest bezpośrednia rezonacja lasera w źródle, co ogranicza straty generowanej energii, przekładając się na jej wyższą stabilność i dokładność niż w konkurencyjnych urządzeniach. Pento generuje również wysoką energię przy krótkim czasie trwania impulsu na większym rozmiarze plamki; energia może być dostarczona do głębszych warstw skóry, co zwiększa efektywność. Dostępnych jest 11 adapterów umożliwiających regulację rozmiaru plamki zabiegowej w zakresie od 3 mm do aż 24 mm. W celu zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu pacjenta, Pento wyposażono w system chłodzenia skóry gazem przed i po emisji impulsu. Dla większego komfortu operatora, głowica zabiegowa została wyposażona w system odprowadzania ciepła, dzięki czemu nie nagrzewa się nawet podczas długich zabiegów.

Laser Nd:YAG ma względnie niski współczynnik absorpcji melaniny i hemoglobiny, natomiast promieniowanie laserowe wykazuje wysoką przenikalność. W epilacji laserowej długość fali 1064 nm jest bezpieczniejsza dla ciemnych fototypów skóry III-VI. Poprzez powinowactwo do hemoglobiny jest powszechnie stosowany w celu zamykania naczyń. Stwierdzona absorbcja do wody zapewnia wysokie ogrzewanie skóry właściwej, stymulując produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny w celu odmłodzenia i napięcia skóry.

Euroscalemed