Smartcure™ Secret Duo otwiera nową perspektywę w dziedzinie małoinwazyjnych zabiegów na twarz i szyję » Euroscalemed
Masz pytania? zadzwoń: +48 603 601 800 lub napisz: biuro@es-med.pl  |     
Euroscalemed
Blog

Warto
przeczytać


Smartcure™ Secret Duo otwiera nową perspektywę w dziedzinie małoinwazyjnych zabiegów na twarz i szyję


Gabriel Ruciński, lekarz medycyny, omawia postępy, jakich doświadczył w zakresie liftingu szyi i podbródka przy użyciu technologii pojedynczej koagulacji termicznej SECRET DUO SmartCure™.

Endolifting i termiczna lipoliza kaniulą systemu radiofrekwencji SECRET DUO okazała się być bezpieczną i skuteczną alternatywą poprawy konturu dolnej części twarzy, podbródka i szyi.

MECHANIZM DZIAŁANIA

Głowicę SmartCure™ SECRET DUO wykorzystano do leczenia 30 pacjentów, którym wykonano podskórną lipolizę termiczną w połączeniu z zabiegami radiofrekwencji mikroigłowej i frakcyjnym laserem erbowo-szklanym na policzkach, podbródku i szyi.

Zabiegi obejmowały lipolizę termiczną i endolifting z wykorzystaniem fal radiowych emitowanych poprzez kaniulę 19G. Wskazaniami do zabiegów były: znaczna wiotkość i opadanie skóry w okolicy podbródka, linii żuchwy i szyi; a także nadmierna ilość podskórnej tkanki tłuszczowej w tych obszarach. We wszystkich przypadkach zabiegi endoliftingu RF połączono z 3-4 sesjami radiofrekwencji mikroigłowej i laserem erbowo-szklanym w 3-tygodniowych odstępach.

METODA LECZENIA

Obszary leczenia zostały oznaczone sterylnym markerem. Zostało podane miejscowe znieczulenie po obu stronach w punktach, gdzie ma zostać wprowadzona kaniula.

Poprzez otwory przygotowane za pomocą igły 18G wprowadzono kaniulę SECRET DUO 19G 70 mm zamontowaną na głowicy SmartCure™. Termolizę podskórną wykonano obustronnie w okolicy linii żuchwy oraz bocznej części szyi i na podbródku. Procedura polegała na wprowadzeniu i wycofaniu kaniuli wzdłuż miejsc oznaczonych markerem w celu uzyskania odczytu temperatury z powierzchni skóry 42°C za pomocą kamery termowizyjnej i utrzymującej się około 1 minuty po odczycie. Podczas zabiegu unikano nadmiernego przegrzania i głębokiej penetracji kaniuli w linii żuchwy w celu ochrony powierzchownie zlokalizowanych gałęzi nerwu VII. Czas trwania zabiegu określany był na podstawie temperatury odczytywanej z powierzchni skóry. Średnio cała procedura trwała około 20-30 minut, co w przeliczeniu na powierzchnię ciała dawało 2-3 minuty na 3-4 cm. U części pacjentów zastosowano terapię łączoną mikroigłowania RF i lasera erbowo-szklanego, zabiegi zaplanowano w 3-tygodniowych odstępach.

PODSUMOWANIE

Po początkowym zabiegu endoliftingu RF z użyciem kaniuli zaobserwowano zauważalną różnicę w wyglądzie dolnej części twarzy, podbródka i szyi, a następnie stopniową poprawę w ciągu kolejnych 6 miesięcy. Skóra wokół linii żuchwy uniosła się podczas późniejszych sesji łączonych z użyciem mikroigieł RF i nieablacyjnego lasera erbowo-szklanego, a twarz wyglądała młodziej. Pacjent doświadczył również ogólnego poprawy jakości skóry, redukcji zmarszczek i zmniejszenia zwiotczenia w wyniku zabiegu mikroigłowania RF całej twarzy i lasera erbowo-szklanego. Pacjent miał obrzęk przez dwa tygodnie, z krótką rekonwalescencją. Nie stwierdzono żadnych dodatkowych problemów. Połączenie tych trzech technik na szyi, podbródku, linii żuchwy i dolnej części policzków okazało się bardzo bezpieczne i skuteczne.

GABRIEL RUCIŃSKI, lekarz medycyny, Klinika Bellamed, Elbląg, Polska

Pobierz artykuł w PDF

Euroscalemed